«А вставши вранці, ще вдосвіта, Він вийшов і попрямував у пустинне місце й там молився» (Марка 1:35).

Ми можемо молитися в автомобілі й у кріслі стоматолога, у бібліотеці й на робочому місці, у басейні й на вулиці. Однак зазвичай християни мають особливе місце для своїх постійних молитов, де вони можуть залишатися на одинці із самими собою та без перешкод розмовляти з Богом.

Ісус говорить: «І коли молитеся, не будьте, як ті лицеміри, котрі люблять молитися в синагогах і стоячи на перехрестях широких вулиць, щоби показатися людям. Запевняю вас: вони одержують свою нагороду. Ти ж, коли молишся, ввійди до своєї кімнати і, замкнувши свої двері, помолися до свого Отця в тайні, – і твій Отець, що бачить і таємне, віддасть тобі явно» (Матв. 6:5, 6).

Отже, потрібно мати певне місце для молитви. Для Даниїла це була кімната в мансарді його будинку. А де молитеся ви? Зовсім не обов’язково, щоб у вашому місці молитви були гарні меблі. Важливо, щоб там можна було без перешкод розмовляти з Богом.

Оберіть собі місце для тихої молитви. Ісус мав кілька затишних місць, де перебував у спілкуванні з Богом, і нам також потрібно мати щось схоже. Часто виникає потреба піти туди, яким би скромним не було це місце, аби побути наодинці з Богом.

Звичайно, християни не повинні замикатися в собі, відокремлюючись від світу, але принаймні раз на день їм потрібно зачиняти двері своєї кімнати для молитви. Коли ви розмовляєте з Богом, хай усі сторонні залишаються ззовні. Ніхто не має права турбувати вас: ані чоловік/дружина, ані батьки, ані діти чи друзі. Тому слід попросити їх, щоб вони не тривожили вас, коли ви спілкуєтеся наодинці з Господом.

Нелегко буває знайти кімнату, де можна молитися без перешкод, особливо якщо живете не самі. Однак Ісус показує нам, як слід долати несприятливі умови. У Нього не було постійного дому. Він увесь час подорожував, і майже завжди Його супроводжували величезні натовпи народу. Іноді Христос зупинявся в домі Марії, Марти й Лазаря у Витанії, однак найчастіше йшов на гору, до оливкового гаю, на берег озера, де Його не турбували і де Він міг помолитися. Лука розповідає: «А Він відходив у пустинні місця і молився… Сталося тими днями, що Він вийшов на гору помолитися і провів цілу ніч у молитві до Бога» (Луки 5:16; 6:12). Матвій повідомляє: «Відпустивши народ, піднявся Сам на гору, щоб молитися. Як звечоріло, Він залишався там на самоті» (Матв. 14:23).

Добре розмовляти з Богом у маленькій кімнаті, однак, коли є можливість, я охоче молюся на природі: у лісі, на безлюдному березі моря чи озера, у саду.

Визначте самі, що вам більше підходить, адже кожен має власні уподобання. Знайдіть тихе місце для молитви, і там Бог перебуватиме з вами, наділяючи силою та мудрістю.

Добавить комментарий